Coraz bardziej czuć jesień. W tym roku jesienny chłód chyba trochę nas wszystkich zaskoczył. Pora wyciągać kocyki, śpiworki i cieplejsze swetry na chłodne dni i wieczory. I choć wrześniowy klimat ostatecznie mi odpowiada, będę tu od czasu do czasu nawiązywała do letnich miesięcy a przy okazji pokażę Wam nasz wózek w wersji spacerowej. Testowany od kilku miesięcy w warunkach wiosenno-letnich zdał egzamin. Oj gdzie on z nami nie był?, towarzyszył nam w mieście, na Mazurach, na górskich szlakach i na wsi nad jeziorem.
W ostatnim czasie otrzymałam mnóstwo pytań o to jak nasz Harvey sprawdza się w wersji spacerowej, więc przygotowałam dla Was kilka najważniejszych informacji na jego temat. Ci, który czytali opinię o wersji z gondolą wiedzą, że w dość trudnych zimowych warunkach sprawował się nam bardzo dobrze. Zainteresowanych odsyłam do tego wpisu. Dziś o tym jak Easywalker Harvey² Premium zdawał egzamin po wymianie gondoli na siedzisko kubełkowe? Jedno jest pewne podróże w wersji spacerowej to inny komfort spacerów dla coraz bardziej ciekawego świata maluszka.
Czy siedzenie kubełkowe to dobry wybór?
Na wstępnie chciałabym zwrócić uwagę na siedzisko dla malucha. Choć początkowo miałam małe obiekcie do tego typu siedzisk, dziś zmieniłam zdanie i jestem na tak. Doceniłam je przesadzając do spacerówki Anię w wieku 6 miesięcy. Pomimo tego, że jeszcze nie siedziała, po konsultacji z fizjoterapeutą miałam pewność, że ta pozycja nie wpłynie negatywnie na jej rozwijający się kręgosłup. Ba dostałyśmy nawet pochwałę, że za szybko nie przeszłyśmy na pozycje typowo siedzącą jak w klasycznych spacerówkach tylko wybrałyśmy bezpieczną pozycje dla rozwijającego się małego kręgosłupa. Komfort jazdy maluchowi zapewnia regulowane w 4 pozycjach kubełkowe siedzisko oraz regulowany podnóżek, wszystko to zapewnia dziecku komfort podróżowania wersją spacerową. Przy coraz bardziej ciekawym świata maluszku taka opcja jest jak najbardziej ok. Co jeszcze bardziej przekonało mnie do tego wózka?
Po pierwsze: Bezpieczeństwo, komfort i wygoda
Wygoda i komfort jazdy dla malucha. Idealnie sprawdzał się w pierwszym półroczu z gondolą, jak i teraz w wersji w wersji spacerowej z kubełkowym siedziskiem również mnie nie rozczarował. W wersji spacerowej maluchy mogą podróżować aż do osiągnięcia 22 kg wagi. Super patentem jak dla mnie jest regulowana rączka, która pozwala to na szybkie dopasowanie do wzrostu rodzica (opiekuna) i starszego rodzeństwa. Janek z dumą wozi swoją siostrę. Easywalker Harvey² Premium to wózek odpowiedni dla dzieci od pierwszych dni życia.
Pałąk oraz rączka – obite zostały elegancką ekoskórą, o czym wspominałam w recenzji gondoli. Uwielbiam pojemny zamykany na ekspres kosz z usztywnionymi bokami wyścielonymi stylową podszewką. Pojemy kosz to naprawdę ogromna wygoda podczas codziennego użytkowania. Jeżeli jesteście rodzicami, to doskonale wiecie, ile majątku trzeba zabrać na spacer dla malucha. Kocyk, pieluszki, mokre chusteczki, jakaś przekąska na drogę, ubranka na wypadek jakiegoś niepowodzenia. W Związku z tym pojemny kosz to dla mnie genialne rozwiązanie, z którego chętnie korzystam podczas codziennych zakupów.
Siedzisko wyposażone zostało w ergonomiczne pasy z dwoma pozycjami mocowania, co zwiększa bezpieczeństwo i pozwala je dostosować do rosnącego dziecka. Pasy są 5-punktowe pasy, dodatkową ochronę przed wypadnięciem zapewnia odpinany pałąk. Chroniąc przed przypadkowym wypadnięciem dziecka z wózka. Pasy bezpieczeństwa można zapiąć także, jako 3 punktowe (te z pewnością sprawdzą się przy starszych dzieciach), ponieważ część naramienna i biodrowa są rozdzielne. Wpinając się w główną klamrę niezależnie instalujemy prawą oraz lewą część pasów.
Po drugie: Wielofunkcyjność
Ten model z pewnością można określić mianem wózka wielofunkcyjnego. Ten kompaktowy wózek, dostosowuje się do potrzeb rosnącego dziecka lub powiększającej się rodziny się niczym kameleon. Można go dostosować do potrzeb rodziny z dwójką wózkowych dzieci. I użytkować np. w wersji z gondolą – do kupienia oddzielnie oraz w wersji z siedziskiem dla starszaków – z możliwością ustawienia dwóch kierunków jazdy. Dzięki adapterom można regulować wysokość mocowania siedziska lub gondoli. Dokupując dodatkowe adaptery, wózek staje się kompatybilny z większością fotelików samochodowych, adaptery do fotelika zamówiłam, ale szczerze nie korzystamy z tej opcji.
Dzięki dodatkowej osi, jaką znajdziecie w ofercie Easywalker – wózek można dostosować do bliźniąt lub rodzeństwa w różnym wieku. Na plus jak dla mnie jest opcja montowania siedziska spacerowego tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Bogata oferta akcesoriów dodatkowych. Z akcesoriów dodatkowych mam osłonkę przeciwdeszczową i moskitierę na gondolę i folię przeciwdeszczowa na siedzisko. Mam też adaptery wysokości i adapter do fotelika samochodowego. Choć tak jak pisałam jeszcze z nich nie korzystaliśmy. Gama dodatkowych akcesoriów jest naprawdę spora.
Po trzecie: Waga i kompaktowość
Stelaż Easywalker Harvey² Premium w wersji spacerowej, z koszem i pałąkiem, waży jedynie 10, 8 kg. Jak dla mnie taka waga jest ok. W bloku mam windę, musze go tylko wnosić na półpiętro i jakoś daje radę. Wózek składa się do niewielkich rozmiarów i spokojnie zmieści się w bagażniku samochodu, u nas bardzo często jeździ nieskładany. Jak dla mnie ideał, jest lekki, niezwykle poręczny i łatwy w składaniu.
Po czwarte: Płynność jazdy i lekkość prowadzenia
Wózek prowadzi się dosłownie jedną ręką. Ma lekkie, odporne na przebicia piankowe, koła, które w znacznym stopniu ułatwiają jazdę po zróżnicowanych powierzchniach. Zastosowane w nich kulkowe łożyska i amortyzatory gwarantują bezproblemową jazdę w każdych warunkach. Centralny hamulec nożny to bardzo ważny element, na który warto zwrócić uwagę decydując się na zakup wózka. Dobry hamulec to gwarancja bezpiecznego przewożenia dziecka.
Dane techniczne:
- waga: z siedziskiem: 10, 8 kg / z gondolą: 11, 2 kg
- maksymalna waga dziecka: siedzisko: 22 kg
- maksymalne obciążenie kosza: 5 kg
- wymiary po rozłożeniu (z siedziskiem): dł. 98 cm / szer. 59 cm / wys. 113 cm
Czy spacerówka kubełkowa, po wymianie gondoli to był dobry pomysł?
Spacerówka kubełkowa, czy klasyczna? Co różni te wózki? W spacerówce “klasycznej”, siedzisko rozkładane na płasko. Maluszek leży w pozycji takiej jak w łóżeczku lub w gondoli. Takie ułożenie daje swobodę dziecku w przekręceniu się na bok, na brzuszek oraz w zmianie pozycji.
Czym jest spacerówka kubełkowa?
W spacerówce kubełkowej ciało dziecka układa się w pozycji podobnej jak w krzesełku do karmienia lub foteliku samochodowym. Oczywiście mają one możliwość położenia do spania, ale nie zmienia się pozycja pleców względem bioderek. Taka pozycja nadal pozwala na komfortowy odpoczynek, a przy tym zapobiega również zsuwaniu się z siedziska. Podsumowując, kiedy wyregulujemy siedzisko do pozycji leżącej, nasz maluch leży, ale z nóżkami uniesionymi ku górze. I u nas ta pozycja przy słabym napięciu mięśniowym w tym słabo rozwiniętych mięśniach brzuszka była bardzo polecana przez fizjoterapeutę.
Po konsultacji z fizjoterapeutą zdecydowaliśmy, że na razie zostajemy z siedziskiem kubełkowym. Tym bardziej, że pozwala ono na wyższe podniesienie nóżek u Ani. Siedzisko kubełkowe to komfort regulowania kąta nachylenia jedna ręką. Dzięki temu niezależnie od stopnia nachylenia siedziska, pozycji siedziska, dziecko ma zawsze fizjologiczną pozycję, nie zsuwa się z siedzenia i zawsze ma odpowiednie podparcie pleców i pośladków. Pozycja leżącą, nie jest zupełnie płaska, co wynika z konstrukcji tego typu siedziska, ale odpowiednia do snu i odpoczynku. Tak jak w przypadku spacerówek tradycyjnych, spacerówki kubełkowe różnią się między sobą i można znaleźć wózki z mniej lub bardziej płaską pozycją leżącą. Naszą można ustawić w 4 pozycjach.
Opinie rodziców i lekarzy odnośnie siedzisk kubełkowych są podzielone. W naszym przypadku, to rozwiązanie się sprawdza. Ania wymaga rehabilitacji i wzmocnienia pewnych partii mięśni fizjoterapeuta wręcz zalecał nam spacerówkę kubełkową przynajmniej do czasu aż samodzielnie i pewnie usiądzie. Ten etap już za nami. Pozycja w siedzisku kubełkowym pozwalała na ułożenie malucha w pozycji z prostymi plecami i lekko uniesionymi nogami. Zaletą siedziska kubełkowego jest ułożenie ciała dziecka, właśnie w ten sposób co podkreśliła nasza pani fizjoterapeutka. Jest to pozycja naturalna dla maluszka i jest odpowiednia nawet dla dzieci poniżej 6 miesiąca życia. Oczywiście nie musi być to najlepsze również dla Waszego dziecka – jak wiadomo każdy maluch jest inny. Nasz fizjoterapeuta stwierdził, że pozycja w siedzisku kubełkowym nam nie szkodzi a wręcz pomaga.
Podsumowanie
Dużym atutem są jego kompaktowe gabaryty. Tapicerka po dwukrotnym praniu nadal wygląda jak nowa. Materiał budki jest zaopatrzony w filtr UV, dodatkową ochronę w razie niepogody zapewnia folia przeciwdeszczowa dołączona do zestawu. Kilka razy z niej korzystaliśmy i Ania miała suchuteńko. Sama budka też jest sprytna, ponieważ można ją powiększyć. Składa się z części głównej oraz ukrytego pod zamkiem błyskawicznym panelu dodatkowego, z którego często korzystaliśmy latem. Przy pełnym rozłożeniu z tyłu odsłaniają się dwie siateczki wentylacyjne, które regulują prawidłową wentylację. Poza tym Easywalker może się poszczycić bardzo przemyślanymi rozwiązaniami takimi jak np. to, że pasy krokowy oraz naramienne zostały wyposażone w miękkie osłonki, które dobrze trzymają się na miejscu. A wszystko w trosce o ramiona i biodra dziecka. Przydają się szczególnie latem przy krótkich rękawkach.
Osobom zainteresowanym tym modelem muszę przekazać smutną wiadomość, niestety model ten nie jest już dostępny, ale na wózki Harvey2 aktualnie trwa promocja (aż do wyczerpania zapasów) przy zakupie z wózkiem gondola kosztuje tylko 1zł. #GondolaZa1zł. Ale uwaga w sprzedaży jest następca naszego wózka czyli Easywalker Harvey3 Premium. Przy zakupie najnowszego modelu wózka otrzymacie aż 3 akcesoria gratis. Tylko teraz, w wybranych sklepach, kupując wózek Harvey3, dostaniecie (adapter wysokości, osłonę przeciwdeszczową i moskitierę) otrzymasz GRATIS! Promocja trwa do końca 2021r. lub do wyczerpania zapasów stanów magazynowych. Tu znajdziecie sklepy biorące udział w promocji.
Nie słyszałam wcześniej o spacerówce kubełkowej. Dziękuję za przybliżenie tego typu wózka.
Warto poświęcić czas i wybrać odpowiedni wózek, który sprawdzi się w każdych warunkach, my długo szukaliśmy takiego, który poradzi sobie na leśnych ścieżkach, ale udało się. 🙂
Kompletnie nie znam się na wózkach dziecięcych, na pewno to nie lada wyczyn znaleźć ten właściwy.