Przyszła do nas moda na bycie fit, zdrowe odżywianie i zbilansowaną dietę. Pijemy coraz więcej soków, różnego rodzaju koktajli, smootie i innych płynnych posiłków. Robimy to dla zdrowia i w trosce o swoją figurę. I nic w tym złego, bo w zdrowym ciele zdrowy duch. Od jakiegoś czasu mu również zapijamy się różnymi rodzajami soków, musów i koktaili. Kiedy ostatnio popsuł mi się bleder mocno wysłużony zresztą sprzęt, miałam zagwostkę na co się zdecydować, co wybrać?  Z pomocą przyszedł mi Russel Hobbs i jego Ultimate Juicer 3w1. Już dziś mogę powiedzieć, że u mnie sprawdził się znakomicie. Sokowirówka w mojej kuchni, zbędny wydatek czy dobra inwestycja? Poniżej napiszę Wam kilka słów, co to jest za urządzenie.

IMG_2820

Ultimate Juicer 3w1 to typowa sokowirówka, dzięki której w kilka minut możemy rozkoszować się smakiem pysznego soku. Szybkie przygotowanie soków gwarantuje nam duży otwór 75 mm, przez który wkładamy całe owoce i przy pomocy tłoka dociskamy go, by wycisnąć z niego jak najwięcej pysznego soku. Mniejsze jabłka, całe marchewki, śliwki lub brzoskwinie z tym radzi sobie znakomicie. Większe sztuki wystarczy przekroić na połowę. Pomimo że sito wyłapuje większość miążu to dla osób, które lubią typowo klarowny sok polecam przelewanie go przez sitko. Choć pewnie wszystko zależy np. o rodzaju użytych jabłek i innych owoców.  Zamknięcie, czyli nakładka od sokowirówki wykonana jest z przezroczystego plastiku i zapobiega rozpryskiwaniu nam odpadków owoców na boki. Odpowiednie tempo pracy sokowirówki sprawia, że w kilka minut przygotujemy pyszny zdrowy sok. W zestawie mamy również pojemnik z przezroczystego plastiku na pulpę owocową o pojemności 1,3l, dzióbek, dzięki któremu wypływa sok i pojemnik na sok, który jest konstrukcją blendera.

Sokowirówka w mojej kuchni, zbędny wydatek czy dobra inwestycja?

IMG_3448

IMG_3454

Juicer to również blender.  Wykorzystujemy tu pojemnik od sokowirówki. Jak dla mnie mógłby być on troszkę większy, bo 700ml jak na naszą rodzinkę to zdecydowanie za mało. Pojemnik ma dołączoną zakrętką i wtedy na spokojnie możemy wstawić przygotowany sok lub koktajl do lodówki bez obaw, że przejdzie nam innymi zapachami. A jak zrobić koktajl lub zblendować zupę? Wystarczy napełnić pojemnik do maksymalnej ilości i nakręcić na górę specjalne noże do blendowania, a potem całość wkręcamy do korpusu Juicera do góry nogami.

IMG_3002

IMG_3020

IMG_3029

Urządzenie to ma również trzecią funkcję, czyli wyciskarkę do cytrusów. Jestem zadowolona z jego pracy, bo bardzo dokładnie prawie do sucha wyciska sok z cytryn lub pomarańczy. To urządzenie również wyposażone jest w dziubek po którym sok spływa nam do szklaneczki. A skórka owocu jest tak cienka że aż trudno uwierzyć, ręcznie nigdy nie udało mi sie tak wycisnąc cytryny.

IMG_3600

IMG_3609

IMG_3613

Uwielbiam takie wielozadaniowe urządzenia a takim jest niewątpliwie sokowirówka Ultimate Juicer 3w1. Fajnie mieć jeden produkt, w którym wykonam tak wiele różnych dań. Po otwarciu kartonu nieco przeraziłam się ilością elementów, które przecież trzeba potem umyć, ale jeżeli zrobimy to od razu, zajmuje to nam naprawdę chwilę.  Koszt zakupu tego urządzenia to ok. 700 zł w zależności od sklepu i promocji. Można go kupić w dużych sklepach ze sprzętem AGD. Ja zdecydowanie polecam i  mam nadzieję będzie służył mi długie lata! Choć urządzenie mogłoby troszkę ciszej pracować, ale może to tylko mi się tak wydaje?

IMG_3448

Soki nie z kartonu, lecz takie robione w domu ze świeżych warzyw i owoców. W ten sposób staram się przemycić troszkę warzyw i owoców moim chłopcom. Zaleca się zjadanie 5 porcji warzyw i owoców, więc doskonałym sposobem na zastąpienie dwóch z nich może być szklaneczka zdrowego soku na śniadanie i kolacje. Świeże soki owocowe i warzywne są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim bardzo zdrowe. Dostarczają mnóstwa witamin mikro i makro elementów. Sok domowy czy sklepowy? Jaki Wy wybieracie najczęściej? A może macie jakies sprawdzone przepisy na soki i koktaile? Poniżej przepis na mój ulubiony sok, niby proste składniki a jaki smak!

Sok z jabłek z dodatkiem cytryny, mięty lub melisy

Składniki:

  • 1.5 kg jabłek
  • 1/2 cytryny
  • Kilka listków mięty, lub melisy

Wszystkie składniki przepuszczamy przez sokowirówkę, możemy na koniec przelać przez sitko i gotowe. Choć ja uwielbiam w soku jabłkowym miążEM, który jest zawarty w soku, jednak moje dzieci nie koniecznie. Dodając do soku trochę cytryny, zapobiegam jego odbarwianiu. Robiąc sok wybieraz zazwyczaj jabłka twarde i soczyste. Polecam takie odmiany jak Jonagold, Champion i Golden Delicious.

IMG_3451

IMG_3455

IMG_3457

IMG_3458

31 thoughts on “Sokowirówka w mojej kuchni, zbędny wydatek czy dobra inwestycja”

  1. Ja wolę jeść całe owoce :). Są bardziej wartościowe. Też ostatnio popsuł mi się blender – czas na wymianę, a Twój post idealnie wpisał się w czas. Lubię tę markę, bo ich sprzęty mają ładny design :).

  2. Sokowirówka, super sprawa. Smaku świeżego soku nie zastąpi żaden sklepowy.
    Ja robię soki robotem kuchennym, ma wbudowaną sokowirówkę, ale pamiętam, kiedy urodziła się moja starsza córka, miałam jeszcze taką starą sokowirówkę, jeszcze od mamy. Ta to dopiero robiła hałas, ale soczek był 🙂
    Zdjęcia są piękne.

  3. Super urządzenie 🙂 U nas wszystko osobno – dużo miejsca zajmuje, chętnie bym zamieniła na jedno małe wielofunkcyjne urządzenie. Soki lubimy, my do jabłek dodajemy jeszcze marchewkę, czasem kawałek selera 🙂

  4. Ja też jestem miłośniczką sokowirówek. Zielone soki ze szpinaku, jarmużu, kiwi i jabłka codziennie rano dodają mi energii. A moje dzieciaki nie wyobrażają sobie dnia bez soku marchewkowego. Najgorsze jest jednak czyszczenie, ale tak jak pisałaś wcześniej, jeśli zrobi się to od razu to jest dużo prościej. Bardzo ciekawy blog, będę wpadać częściej. Pozdrawiam! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *