Czytanie dzieciom ma wpływ na rozwój ich zdolności językowych. Specjaliści pracujący i zgłębiający ten temat od lat zalecają, by codziennie znaleźć, choć chwile czasu na to by czytać maluchom. Powinno się to robić systematycznie, bo ma to na pewno bardzo duży wpływ na ich rozwój. U nas nie ma dnia bez czytania, i zazwyczaj to Jas nam o tym przypomina przychodząc z książką. Rytuałem u nas się stało czytanie przed snem. Czytanie rozwija również mózg dziecka oraz jego intelekt. O tym, że warto czytać napisałam już w tym wpisie.

IMG_4430

Książka „Księga 365 bajek” to idealna książka już dla najmłodszych dzieci. Z tą książką nie będziecie się nudzili.

IMG_4363

Jej czytanie  powinno sie zacząć  od 1 stycznie i czytać każdego dnia zgodnie z porami roku i mijającym kalendarzem zapoznajemy się z przygodami małych bohaterów, które są w niej opisane. Świat cudownych przygód zwierząt i innych bohaterów w rewelacyjny sposób uspokoi  i wyciszy Twoje dziecko przed snem. I oczywiście wieczór jest Wasz. O książce mogę napisać , że jest pięknie  wydana, a obrazki same  przemawiają do małego czytelnika. Każdy miesiąc opisujący przygody małych przyjaciół ma inny kolor, jak możemy zauważyć  na rogach miesiąc lipiec ma  żółte, a sierpień czerwone rogi książki. Wspaniałych i naprawdę krótkich historyjek w tej książce jest aż 365, czyli wystarczy ich na każdy dzień mijającego roku. Ale czy mozna sie powstrzymać przed przeczytaniem kolejnych opowiadań? My z Jasiem nie potrafimy czytamy na zapas.

IMG_4359

IMG_4360

Jasiek bardzo lubi ją  przeglądać nawet jak jej nie czytamy pokazuje wtedy zwierzęta na ilustracjach, nazywa je. I jak na pożeracza książek przystało Jasiek dba o swoje książki i uwielbiam patrzeć na niego jak pięknie kartka po kartce przegląda ją i zaczyna nawet sam wymyślać swoje historyjki do obrazków. I wszyscy w rodzinie wiedzą, że uwielbiamy czytać.

IMG_4361

IMG_4362

Nie opiszemy Was każdej historyjki z osobna bo trochę by nam się z tym zeszło. Napisze tylko, że  na Jasia uznanie zasłużyły takie opowiadania jak „Pomocny królik”, ale to chyba tak sentymentalnie Jaś do tego podszedł bo jego najlepszym przyjacielem w przedszkolu jest właśnie króliczek. Bardzo mu się podobało jeszcze opowiadanie” Głodny jeleń” oraz „Spacer po śladach”. Co dzień odkrywamy nowa opowieść, choć zdążyło się nam iść bardzo do przodu, ale potem wracamy do przeczytanych już historii i czytamy je jeszcze raz. Książka ładne wydana, w sztywnej okładce, bardzo mi się podoba, że ma dosyć grube strony jak na tego typu książkę, i skrywa tysiące kolorowych i barwnych ilustracji.

Wspólne czytanie z dzieckiem  przyniesie  korzyści i Tobie i Twojemu dziecku. Więc „Księga 365 bajek” polecam na długie zimowe wieczory, wiosenne poranki, letnie wieczory i na każdą porę roku. Znajdziecie tu bardzo kolorowe i zabawne ilustracje, bajeczki napisane z  humorem, znajdziecie też opowiadania z życia dzieci i zwierząt. Czyli to co dzieci uwielbiają najbardziej, świetna zabawa, miło spedzony czas z rodzicami i spora porcja wiedzy i nauki.

„Księga 365 bajek”

Autor:  Katarzyna Najman

Rok wydania: 2015

Oprawa: Twarda

Liczba stron: 192

Format: 17X 24Cm

Wydawnictwo:   Siedmioróg

Cena: 20,99

 

11 thoughts on “„Księga 365 bajek” Siedmioróg”

  1. Ilustracje w niej są naprawdę cudowne. bardzo ciekawe opowadania dla dzieci. Nie za długie, idealne juz dla najmłodszych czytelników. Jesteśmy już trochę do przodu z kalendarzem czytania.

  2. Książka wygląda na bardzo wartościową z pomysłem. Podoba mi się również koncepcja czytania książek dzieciom już od najmłodszych lat – to bardzo dzieci rozwija. Smutne jest to, że dziś obecnie dzieciom się nie czyta, a dzieci najczęściej zasiadają przed telewizorami i oglądają jakieś głupie bajki z kablówki. Obecnie nawet dzisiejsze bajki w tv, to nie to samo, co kiedyś. Zachęcam do czytania.. 🙂

  3. Ja czytam Haneczce od pierwszych dni. Ma już 8 m-cy i swoje ulubione książeczki 😉 Bardzo lubi przewracać strony i oglądać. Póki co, to czytamy te z tekturowymi stronami, chociaż pomalutku wprowadzamy już te ze stronami „miękkimi”. Zaczęłyśmy od wierszy Brzechwy 😉 Ale ta zaproponowana książka bardzo zachęca i kusi.

  4. Na każdy dzień inna bajeczka 🙂
    Ciekawa książka, ale w przypadku mojego dziecka krótkie historyjki odpadają, musiałabym chyba od razu jej całą książkę przeczytać.
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *